نحوه ایجاد یک الگوی سایه رنگ

نحوه ایجاد یک الگوی سایه رنگ 

فیلتر Halftone Pattern افکتی گرافیکی ایجاد می‌کند که نمای سایه رنگی که به تصویر اعمال می‌شود را شبیه‌سازی می‌کند. این افکت‌، رنگ تصویر را به دو نوع رنگ کاهش می‌دهد و حس گرافیکی مشخص و منحصر بفردی را در آن ایجاد می‌کند. رنگ‌هایی که در این فیلتر مورد استفاده قرار می‌گیرند از نمونه رنگ‌های موجود در کادرهای رنگ پس‌زمینه و پیش‌زمینه انتخاب می‌شوند. از این رو قبل از اعمال این فیلتر رنگ‌های مورد نظرتان را در این قسمت‌ها انتخاب نمائید. کنترل‌های Halftone Pattern در رابط گرافیکی Filter Gallery قرار دارند.

 انتخاب رنگ‌ها   

نحوه ایجاد یک الگوی سایه رنگ

 

از آنجا که افکت سایه رنگ از نمونه رنگهای پس‌زمینه و پیش‌زمینه استفاده می‌کند باید این رنگ‌ها را قبل از اعمال فیلتر تعیین کنید. در نمونه رنگ Foreground جعبه ابزار کلیک کرده و رنگ مورد نظرتان را در کادر انتخاب‌گر تعیین نمائید. رنگ Background را نیز به همین ترتیب انتخاب کنید.

 باز کردن فایل و انتخاب Filter Gallery   

 

نحوه ایجاد یک الگوی سایه رنگ

در حالیکه فایل مورد نظر خود را باز کرده‌اید، گزینه Filter\Filter Gallery را انتخاب کنید. پوشه دسته‌بندی Sketch را در پالت Filters توسعه دهید و سپس فیلتر Halftone Pattern را انتخاب کنید. توجه داشته باشد که رنگ تصویر به دو رنگ کاهش می‌یابد.

 

 انتخاب نوع الگو   

 

نحوه ایجاد یک الگوی سایه رنگ

از لیست کشویی Pattern و برای تعیین الگوی سایه رنگ مورد استفاده در تصویر یکی از حالت‌های Dot، Circle یا Line را انتخاب کنید. حالت افکت انتخاب شده شما در پنجره پیش نمایش بالای کادر محاوره‌ای قابل مشاهده است

 انتخاب اندازه و کنتراست الگو  

 

نحوه ایجاد یک الگوی سایه رنگ

برای کنترل اندازه الگوی سایه رنگ متناسب با تصویر، نوار لغزنده Size را تنظیم کنید. از نوار لغزنده Contrast نیز برای کنترل میزان برجستگی افکت اعمال شده به تصویر استفاده کنید. 

 

 اعمال افکت   

 

نحوه ایجاد یک الگوی سایه رنگ

روی دکمة OK کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Halftone Pattern بسته شده و افکت به تصویر اعمال شود.

 

*توجه *

محو کردن با استفاده از حالت‌های ترکیبی برای ترکیب افکت

با توجه به حس گرافیکی و محیط‌های هموار رنگ، افکت‌های الگوی سایه رنگ با حالت‌های ترکیبی به خوبی کار می‌کنند و هنگامیکه با تصویر اصلی ترکیب می‌شوند، می‌توانند افکت‌های دو رگه جالبی را ایجاد کنند. برای استفاده از حالت‌های ترکیبی و برای تغییر شفافیت فیلتر، گزینه Edit\Fade Halftone Pattern را بطور مستقیم و پس از اعمال فیلتر انتخاب کنید.

 

جابجایی بین ترتیب رنگ‌ها

فیلتر Halftone Pattern از رنگ Foreground یا پیش‌زمینه برای سایه‌ها و از رنگ پس‌زمینه برای محیط‌های دیگر استفاده می‌کند. اگر مایلید بین رنگ‌های انتخابی‌تان جابجایی صورت دهید فیلتر اعمال شده به تصویر را به وضعیت سابق برگردانید و آیکون Switch Colors از جعبه ابزار را برای معکوس کردن رنگها کلیک کنید. سپس مجدداً فیلتر را به تصویر اعمال کرده و نتایج را با یکدیگر مقایسه کنید.

 

/ 0 نظر / 13 بازدید